Moje plány

Pomalými krůčky, protože v naprostém osamění, jsem mnoho let směřovala ke svému snu mít malou (nejen kozí) farmu. Po letech osamělého hospodaření na pronajatém pozemku a sbírání zkušeností mi nakonec můj drahý manžel koupil půl hektaru louky na kopci, s krásným výhledem na brdské pohoří a lesy. A tehdy jsem začala budovat skutečnou farmu. Na nestavebním pozemku, bez elektrických přípojek a bez asfaltové příjezdové cesty je to sice náročnější, ale o to víc romantické... Taková salaš s pastvinou - za zády město, před sebou lesy a louky...Je to věčná dřina bez dovolené, víkendů a svátků, ale je to práce, která mě uspokojuje, protože hned vidím její výsledky - spokojená zvířata i zákazníky, nadšené děti, soulad s přírodou a jejími zákonitostmi...        

bertik-s-kuzlatkemVedle produkce kozího mléka a sýrů jsem se postupně a za grantové podpory města Dobříš zaměřila taky na agroturistiku. Rozšířila jsem svoje farmářské aktivity o chov oslíka a včelaření a mimo jiné jsem nabídla potenciál farmy školám a různým občanským sdružením a společnostem, které se starají (o handicapované) děti a chtějí moje zvířata a prostředí farmy využívat k terapeutickým účelům.

Veškerý chod farmy, od jejích prvopočátků a zajištění základních podmínek k chovu, přes každodenní péči a výchovu zvířat až po přípravu a realizaci programů a management farmy, zajišťuji sama, na zaměstnance nemám peníze a na spřízněnou duši jsem prozatím nenarazila. Proto si vážím jakékoli podpory, pomoci a zájmu, který mi projevíte. Svá zvířata nechávám dožít přirozenou smrtí stářím, nevyřazuju jedince staré nebo nevhodné k chovu, na takových nechovám a udělám z nich mazlíky - např. ve stádě již roky spokojeně žije hermafrodit Fidor, z farmářského pohledu naprosto neužitečné zvíře. Chcete-li finančně podpořit tento můj netradiční styl farmaření, můžete si na základě seriozní adopční smlouvy virtuálně adoptovat některé ze zvířat na farmě. Napište mi mail a domluvíme podrobnosti.    

 

 

 

srpenkyticka-pro-berusku pf013

 

 

 
 
www.farmajednezeny.cz | log | Web design