Moji psi

Husky-romantika

Psy chovám od dětství. Mým prvním psím učitelem byl černý střední knírač Sido. Po mém boku žil 12 let.

bakPo něm přišel Bak – nesmírně vytrvalý a pracovitý sibiřský husky, který mě naučil milovat tohle plemeno. Jeho houževnatost, se kterou běhal i posléze bojoval s vážnou nemocí, mě skutečně dostala. Naše společné začátky byly sice náročné, velmi brzo jsem totiž poznala, že o specifikách severských psů vím opravdu málo. Navíc Bak se ke mně dostal až ve svých 10 měsících a byl naprosto nesocializovaný, neuměl ani chodit na vodítku. Překážky se ale pro mě staly výzvou – a husky a sport s nimi mým novým koníčkem. Když Bak ve svých 13 letech zemřel, vůbec mě nenapadlo, že by po něm měl přijít jiný pes než opět husky.

hlavaA tak se po mém boku objevilo nádherné hnědobílé modrooké štěně. Posléze z něj vyrostla dáma Elsa (vlastním jménem Yoko Blue Akbara), která si je vědoma své krásy a dost často se chová neuvěřitelně namyšleně. Navíc je náladová a – jako každý husky – pořádně svéhlavá a nezávislá – takže je pro mě dalším tvrdým oříškem. Jen občas slavím dílčí výchovné úspěchy, ale nevzdávám to.

bert-dubenStarý Bert z útulku, kříženec knírače a rotvajlera, který s námi na stará kolena začal farmařit. Stal se z něj parádní "hlídací" pes, když zrovna nespí, bedlivě střeží a hlásí každou návštěvu i opozdilce navrátivší se z pastvy.

 

 

Od srpna 2016 k nám patří také husky fenečka Týnka (alias Björk Vlčí střela), milé, veskrze pozitivní a přátelské stvořeníčko s typicky huskounskou palicí, takže se s ní nenudíme :-)   

IMG 0025DSC08500 pf    

 

 

 

Z našich výletů

arber

DSC02863IMG 0015 

  

beh

leden hra

 

Novohradky.jpgv-zaprahu.jpg

 

 

 

 

v-petrohradetok

   

 

 

 

 

 P1080283

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

                 

                                                                                                         

 

                                                                                                   

 

 
 
www.farmajednezeny.cz | log | Web design