služby - zooterapie

farmaZvířata, která mají člověku přinášet potěšení, pozitivní energii i užitek, musí být spokojená a svobodná a člověk musí respektovat jejich přirozené potřeby. Všechna svá zvířata vedu k přátelství s člověkem, vychovávám je s láskou a zodpovědností a s ohledem na welfare každého z nich podle druhu. Žádné z mých zvířat není zavřené ani uvázané, všechna se pohybují volně a pokud to není bezpodmínečně nutné, nezasahuji do jejich hierarchie ve stádě ani jim nevytvářím "umělé" hodnoty, pochopitelné jen z pohledu člověka. Snažím se, aby měla veskrze jen samé pozitivní zkušenosti s lidmi, hlavně s dětmi. Jedině tím docílím toho, aby zvířata pracovala ráda a s nadšením. Zooterapie se neučí drilem ani násilím, pouze se vhodně rozvíjí vrozená empatie zvířete k člověku. Je to pomalá, trpělivá každodenní práce.

Současnými, vždy ochotnými a citlivými zooterapeuty na farmě jsou: oslík Pedro, stádo malých, velkých, rohatých a bezrohých koz, tři psi, zakrslí králíčci a hejno slepiček. Na návštěvu k vám, do školy, školky, stacionáře, nemocnice, domova se rádi vydají husky Elsinka a další zkušení canisterapeutičtí pejsci ze sdružení Pessos, o.s. www.pessos.cz   

Objednat si nás můžete na tel. 777 166 632 nebo mailem Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Rádi se s vámi seznámíme a budeme se vám profesionálně věnovat.    

 Při exkurzi na farmě se dozvíte zajímavosti o chovaných zvířatech, uvidíte ukázky práce s nimi,  je možný osobní kontakt se všemi zvířaty i focení, v sezoně můžete ochutnat kozí mléko a sýry.  

Návštěva oslíka Pedra je vhodná zvláště pro děti, mohou se na něm svézt v areálu farmy nebo v okolí, je možné podílet se na "oslí hygieně" (hřebelcování, čištění kopyt) a dozvědět se mnoho informací o chovu oslů a o jejich povaze.    


terapie
pedrovycviksrpen 040

 
 
www.farmajednezeny.cz | log | Web design